Právní servis
Doporučujeme
Právní zástupce:

Mgr. Lukáš Veselý
Praxe : Mexx reality,
Trefa reality, Arllen

Mgr.Jakub Urbánek
advokát
Praxe:
AK Jaroš-Fojtíková
AK Valášek & Plavec
AK Plavec & Partners, s.r.o.

pravnik@realitnitrznice.cz
tel: +420 608 367 676
Dělnická 7
Holešovice
Praha 7

Právní servis

Při obchodování s realitami je velmi důležité, aby byla chráněna práva obou stran. Prodávající by měl získat za prodanou nemovitost domluvenou částku a kupující nemovitost bez jakýchkoliv závazků, práv třetích osob apod.

Právní prostředí se velmi dynamicky mění a trh s realitami není dostatečně bezpečný, aby mohl být založen na pouhé důvěře mezi kupujícím a prodávajícím. Proto by měl každý, kdo obchoduje s realitami velmi úzce spolupracovat s právníkem specializujícím se na oblast realitního práva.

Částka za vypracování smluv je v porovnání s cenou prodávané nemovitosti a výši rizika zanedbatelná.

Úschova kupní ceny

V okamžiku koupě nemovitosti, nedochází k přepisu vlastnictví a úhradě kupní ceny ve stejný okamžik. Vlastnické právo na Vás nebude přepsáno okamžikem podání listin na katastr, ale až poté, co je katastrální úřad zapíše. Maximální ochranu Vašich financí si tak zajistíte využitím účtu u třetí osoby, nezávislé jak na osobě prodávajícího, tak na osobě kupujícího. V takovém případě lze jednoznačně doporučit notářskou či advokátní úschovu. Bez obav o Vaše finanční prostředky je i zřízení jistotního účtu u banky. Zde je často výhodou cena, která je nižší než v případě notáře či advokáta. Překážkou naopak bývá flexibilita banky. Flexibilita je největší předností advokátní úschovy, neboť podepsat advokátní smlouvu lze i před složením kupní ceny do advokátní úschovy. To u notářské úschovy nelze. Při jejím zřízení je po otevření účtu notářem nutno prostředky vložit na jeho schovatelský účet a teprve poté se podepisuje schovatelská smlouva. Náklady na zřízení notářské úschovy jsou u každého notáře stejné, neboť se řídí vyhláškou. Naproti tomu náklady na zřízení advokátní úschovy mohou být zcela rozdílné. Advokát si může cenu stanovit smluvně.

Pro zajištění bezpečného převodu peněz v advokátní úschově kontaktujte naše právní oddělení.

Doporučení

Všichni, kteří prodávají nebo kupují nemovitost, by si měli prověřit kvalitu, rychlost a odpovědnost konkrétního právního zástupce před dohodou o provedení právních služeb. Zjistěte si, jak dlouhou dobu se právní zástupce specializaci věnuje a na jeho reference. Dalším faktorem pro zjištění je i jeho osobní přístup.

Právní služby

Poskytujeme vypracování všech podkladů a smluv, které souvisejí s převody nemovitostí (kupní smlouva, smlouva o smlouvě budoucí s návrhem kupní smlouvy, zástavní smlouvy, dohoda o převodu družstevních práv, převod členských práv a povinností darovací smlouva, odhad pro potřeby dědického řízení, vypracování nestandardních smluv, návrh na vklad do katastru nemovitostí a jiné).


Přehled právního servisu

Vyberte okres:


Jméno
Kontakt Hodnocení
Doporučujeme
Mgr Lukáš Veselý
Realitní tržnice
lukasvesely@realitnitrznice.cz
+420 608 367 676
Ano
Mgr. Jakub Urbánek
Realitní tržnice
jakuburbanek@realitnitrznice.cz
+420 608 367 676
Ano
Mgr. Josef Neskusil LL.M.
Neskusil & Partners. advokátní kancelář
josef.neskusil@neskusilpartners.eu

JUDr. Markéta Cebrovská
JUDr. Markéta Cebrovská, advokátka
marketa@cebrovska.cz
777 975 029
Mgr. Pavel Letáček
AK Letáček
info@ak-letacek.cz
272 655 082
Položky 1 až 5 z 5 | Zobraz:


Chcete-li zde nabízet svoje služby zcela zdarma, tak se prosím zaregistrujte .