Jak prodat či pronajmout nemovitost
Kontaktní adresa:

Realitní tržnice s.r.o.
Dělnická 7
Holešovice
17000 Praha 7
IČ: 242 29 695

Po - Pá (9:00 - 17:00)

info@realitnitrznice.cz
tel: +420 608 995 000

Jak prodat, pronajmout

Rozhodli jste se prodat pronajmout nemovitost. Máte dvě možnosti. Budete prodávat sami nebo se obrátíte na specialistu v oboru realit.

Rozhodnu se, že nemovitost prodám sám

Krok první – Fotografie

K úspěšnému prodeji musí být kvalitní prezentace. Nemovitost nafotím tak aby potencionální zájemce si podle fotografií dokázal co nejvíce představit stav, velikost a dispozice nemovitosti. Fotografovat bychom měli prostor a nikoliv nábytek, který si stejně odvezeme. Věci v nemovitosti bychom měli před fotografováním poklidit a srovnat aby nepůsobili rušivě. Fotografie provádíme ve vyšší kvalitě. Nedoporučujeme fotografie telefonem.

Krok druhý – kde chci prezentovat

vybereme si webový portál, na kterém chceme nemovitost nabízet. Dnes je těchto portálů mnoho. Pro nás jsou důležité tyto faktory – návštěvnost a cena inzerce. Mezi největší, nejnavštěvovanější a nejznámější webové portály patří Reality mix, Bezrealitky, Real hit, Reality i.dnes, Hyperinzerce, Annonce , České reality a další. Pokud chcete nabízet svoji nemovitost na více inzertních webech, musíte provézt všude registraci a vše několikrát vypisovat znovu. Realitní tržnice Vám nabízí jednu registraci nemovitosti a ovládání inzerce z jednoho místa na několika serverech najednou. Jen na Vás záleží, kde a jak dlouho chcete svou nemovitost prezentovat. V případě potřeby editace změníte parametry, popisek, cenu na svém profilu v Realitní tržnici a změny se projeví na všech webových portálech. Vložit inzerát. Porovnejte také ceny, kvalitu, obsah a rozsah nabízených služeb (ceník služeb a seznam služeb). Plaťte za služby jen jednou, on-line, bezpečně a pohodlně ( on–line platby).

Krok třetí – registrace a zpracování nabídky

vybrali jste si, kde chcete inzerovat. Zaregistrujeme se a přejdeme k vyplňování údajů o nemovitosti. Informací poskytujte pokud možno co nejvíce a pravdivě. Cenu nemovitosti uvádějte podle skutečnosti, za jakou ji chcete prodat s přihlédnutím ke stavu trhu s nemovitostmi. U každé nemovitosti je možnost popisu nemovitosti v popisku. Uvádějte zde pouze věci konkrétní, jasné a zřetelné. Nezapomínejte popsat také okolí nabízené nemovitosti. Čím více pravdivých údajů sdělíte, tím se zvyšuje šance na toho „pravého“ kupujícího. V opačném případě budete mít sice více poptávek ale po dohodnuté schůzce, se Vám nikdo neozve, protože jste prezentoval něco jiného, než je skutečný stav. Lepší jeden zájemce kvalitní než deset nekvalitních.

Doporučení Realitní tržnice

V případě, že chcete, aby Vás neobtěžovali jiní realitní makléři, využijte emailové adresy vasejmeno@realitnitrznice.cz, která Vám byla automaticky vygenerována a máte ji vedenou u svého profilu.

Krok čtvrtý – prezentace z jednoho místa

V případě, že zvolíte Realitní tržnici, vyberte inzertní servery, kde všude chcete svou nabídku prezentovat a jak dlouho. U všech exportů jsou uvedeny ceny. Po Vámi vybraném exportu a zadání času prezentace vypočítáme celkovou částku k platbě. Zbývá jen provézt úhradu za službu.

Krok pátý – úhrada

Úhradu neboli nabití peněženky můžete provézt několika způsoby. Převodem z účtu na účet, kreditní kartou, mobilem. V případě využití převodu peněž prostřednictvím Paysec, PayU, m-platba jsou do pěněženky přepsány on-line a téměř okamžitě. Veškeré on-line převody jsou jednoduché, rychlé, bezpečné a pod kontrolou ČNB. O jednotlivých službách se můžete dozvědět více na (platby). Jakmile provedete úhradu a peníze se připíší do peněženky, automaticky do cca 5 minut prezentujete své nemovitosti na Vámi vybraných webových portálech.

Krok šestý – úprava prezentace

Chci v době inzerce cokoliv na inzerátu upravit. Není nic jednoduššího než se přihlásit pod svým profilem a udělat požadovanou změnu. Do pěti minut je změna automaticky provedena na všech webových portálech, kde jste si prezentaci vybrali.

Krok sedmý – čekání na klienta

V případě, že jste poskytli dostatek informací, připojili pěkné a kvalitní fotografie, zvolili správnou cenu (přiměřenou stavu nemovitosti a stavu trhu s nemovitostmi) očekávaný klient se brzy dostaví.

Krok osmý – právní servis

Při obchodování s realitami je velmi důležité, aby byla chráněna práva obou stran. Prodávající by měl získat za prodanou nemovitost domluvenou částku a kupující nemovitost bez jakýchkoliv závazků, práv třetích osob apod. Právní prostředí se velmi dynamicky mění a trh s realitami není dostatečně bezpečný, aby mohl být založen na pouhé důvěře mezi kupujícím a prodávajícím. Proto by měl každý, kdo obchoduje s realitami velmi úzce spolupracovat s právníkem specializujícím se na oblast realitního práva. Částka za vypracování smluv je v porovnání s cenou prodávané nemovitosti a výši rizika částka zanedbatelná.

Doporučení Realitní tržnice

Doporučujeme
Právní zástupce:
Mgr. Lukáš Veselý
Praxe : Mexx reality,
Trefa reality, Arllen

Mgr.Jakub Urbánek
advokát
Praxe:
AK Jaroš-Fojtíková
AK Valášek & Plavec
AK Plavec & Partners, s.r.o.

pravnik@realitnitrznice.cz
tel: +420 775 580 375
Dělnická 7
Holešovice
Praha 7
Ceník služeb

Krok devátý – podepsáno, prodáno

Smlouvy jsme podepsali a teď s klidem čekáme na úřední zápisy aby nám mohli být vyplaceny peníze, které jsme z prodeje nemovitosti požadovali.

Doporučení Realitní tržnice

Chcete prodat nemovitost a získat z prodeje peníze? Držte se nás, my Vám pomůžeme.